Su Tesisatçısı

 Su Kaçağı Onarımı

 Su Kaçağı Onarımı

Evlerimizin iskeleti durumunda olan tesisat sistemlerinin korunması aynı zamanda binanın korunması ve yaşam standartlarımızın her zaman yüksek olması anlamına gelmektedir. Bu sistemler, arıza durumlarında binayı içten çökerten faktörler olarak görev yapmaya başlarlar. Özellikle binalarda su kaçağı bulunması, duvarların her geçen gün biraz daha çürümesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu durum deprem durumlarında binanızı olumsuz etkilenebilecektir. Bu durum uzun vadeli bir sorun olsa da en azından sizin tuvaletinizde bir su kaçağı olması alt komşunuzu rahatsız edecektir. Kaçak temiz su bile olsa bu kabul edilemez bir durumdur. Ancak bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz usta ya da firma yoksa genellikle su kaçağının tespit edilmesi ve tamir edilmesi konusunda hızlı davranmanız söz konusu olmaz. Ancak günümüzde teknolojinin bu alandaki varlığı sayesinde su kaçaklarını tamir ettirmek için daha fazla beklemenize gerek bulunmamaktadır. Firmamız sizler için su kaçağı onarımı hizmetini vermekte ve bu hizmeti verirken de evinize zarar vermemektedir.

 Su Kaçağı Onarımı
Su Kaçağı Onarımı

Su Sızıntısı Tamirinde Klasik Uygulamalardan Farklı Bir Hizmet

 

Su sızıntısı tamiri konusunda müşterilerin en fazla çekindiği konular arasında, kaçağın tamir edilmesi sırasında fayansların büyük oranda kırılıp döküleceği ve evin tamamen kirletileceği konusu olmaktadır. Bu durumun temel nedeni, bu güne kadar su tesisatlarındaki problemlerin bu tip yöntemler ile çözülmüş olmasıdır. Klasik su tesisatı ustası yaklaşımı ile fayanslar su kaçağının nerede olduğu öğrenilene kadar kırılır. Evinizin ortasından geçen borular tamamen açığa çıkartılır ve kaçağın bir şekilde tamir edilmesinden sonra kesinlikle fayanslar için bir onarım işlemi gerçekleştirilmez. Çünkü fayans kırma konusunda profesyonel olan ustanın fayansları tamir etmek ve fayanslara eski dekoratif görünümlerini kazandırmak için yeterli tecrübesi bulunmamaktadır. Bu durumda sizlerin yeniden bir fayans ustası bularak buraları tamir ettirmeniz, yeni fayans almanız ve tüm bunlar için yeniden bir masrafa girmeniz söz konusu olacaktır. Tufan Tesisat olarak benimsemiş olduğumuz çalışma prensiplerine göre, müşterilerimizin hiçbir şekilde ek masraf yapmayacakları ve evlerinin dekoratif görünümüne zarar vermeyecek şekilde hizmet verilmekte, su kaçakları tespit edilmekte ve tamirleri yapılmaktadır.

Su Kaçağı İzleme Teknikleri 

Su kaçağı tamiri nasıl yapılır konusunun daha güzel bir şekilde açıklanabilmesi için öncelikle su kaçağı tespiti tekniklerimizden de bahsetmek gerekecektir. Bu tekniklerin tümü, teknoloji tabanlıdır.  Teknolojinin bulunduğu hizmetlerde konfor yüksektir. Dolayısıyla su kaçağının hangi noktada olduğunun bulunması oldukça kolay olmakta ve normaline göre çok daha konforlu bir hizmet almanız sağlanmaktadır.  Su kaçağı tespiti tekniklerinden en çok kullanılanı ses izleme tekniği olmaktadır. Bu teknikte yapılan bir aletin borular üzerinde gezdirilmesi ve kaçağın bulunduğu noktadan gelen farklı sesin algılanması ile noktanın tespit edilmesidir. Bu şekilde bahsedince sizler için oldukça kolay bir teknik olarak gözükecektir. Ancak bu teknik sadece bu konuda tecrübesi yüksek olan ustalar için kolay bir tekniktir. Çünkü kimi zaman borulardan gelen sesler yanıltıcı olabilmektedir. Bu yüzden ustanın kaçak sesine alışkın olması ya da bu işlemi yapan kişinin birçok tecrübeye sahip olması son derece önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Diğer Teknikler

Su kaçağı tespiti yöntemlerinden bir diğeri gaz izleme tekniği olmaktadır. Borular içine gönderilen gaz kaçak yapan bölgeden çıkış yapacaktır. Ancak bunun tespiti göz ile olmamaktadır. Çünkü gaz evinizi duman içinde bırakacak kadar yoğun değildir. Ancak koku izleme cihazları ile gazın çıkış yaptığını nokta profesyonel bir şekilde tespit edileceğinden sorunsuz bir şekilde kaçak tespiti yapılmış olacaktır. Aynı zamanda izolasyondan kaynaklanan problemlerin neden olduğu su sızıntılarının tespiti de çeşitli su kaçak tespiti cihazları ile yapılabilmektedir.  Termal kamera ile görüntüleme sistemi bunun için güzel bir örnektir. Özellikle banyo ve tuvaletlerde sık sık karşılaştığımız problemler derzlerin yıpranması ve bu yıpranan derzlerin ara kısımlardan su kaçaklarının gerçekleşmesidir. Bu durumu siz gözünüzle tespit edemezsiniz ancak termal kamera sistemi kolaylıkla tespit eder. Bunun yanında nem izleme cihazları ile de sızıntı noktası tespit edilebilmektedir. Görüldüğü gibi su sızıntısı olan bölgenin belirlenmesi için kullanılan tekniklerin hiçbirinde kırıp dökme gibi bir işlem yoktur. Böyle profesyonelce başlayan bir işlem yine profesyonelce sonlandırılmalı ve kesinlikle müşteri mağdur edilmemelidir.

 

Su Sızıntısı Onarımı İçin Kullanılan Teknikler

 

Su sızıntısı onarımı için farklı teknikler kullanılabilmektedir. Su sızıntısı onarım teknikleri arasında en kesin sonuç veren ve bir daha başınızın ağrımamasını sağlayan teknik, fayansların kaldırılması ile yapılan tadilat işlemidir. Burada fayanslar uygunsuz bir şekilde kırılmamaktadır. İşin kolayına kaçan ve genellikle bir firmanın bünyesinde değil de tek başına fayans ustası olarak hizmet veren kişiler fayansları gelişigüzel bir şekilde kırmaktadır. Ancak bu müşterilerin en son istedikleri durumdur. Müşterilerin beklentilerinin en ince ayrıntısı ile karşılanması gerekmektedir. Bunun için de beklentilere ve taleplere saygı duyulması gerekmektedir. Özellikle bu tip sektörlerde beklentilere değer verilmesi oldukça önemlidir.  Firmamız su kaçaklarının tespit edilmesini ve tamirini yapan ekiplerini ayrı tutmaktadır. Kaçak tespiti ile kaçak tamiri aynı işlemler değildir. Her ekibin birden fazla alanda uzman olması mümkün değildir. Bu yüzden farklı ekipler aracılığıyla çok daha kaliteli bir tamir işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bunun yanında su sızıntısı kapama kimyasalı da bulunmakta ancak bu kimyasal genellikle sıcaklık ve basınç farklılarının bulunduğu borulardaki su sızıntısı tamirinde tercih edilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti ve Onarımı Hizmeti

Eğer sizler de evinizin ya da binanızın dışında bulunan bir noktanın su kaçağı yaptığını düşünüyorsanız bir telefon ile bizlere ulaşarak profesyonel su kaçağı onarımı hizmeti alabilirsiniz. Su kaçağı tespiti fiyatlarımız ise işin zorluğuna ve kullanılan teknolojilere göre farklılık göstermektedir.

 

 ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?