Çerkezköy Su tesisatçısı

 Çorlu Lavabo Tıkanıklık Açma

 Çorlu Lavabo Tıkanıklık Açma

Çorlu Lavabo Tıkanıklığı ev hanımlarının günlük temizliklerini gerçekleştirirken en fazla karşılaştıkları sorunlar arasında yer alıyor. Bu sorunun giderilmesi kimi zaman kendi yöntemleriniz ile uygulayacağınız teknikler ile mümkünken zorlu bir tıkanıklık var ise bunu kendi başınıza çözmeniz mümkün değildir. Bunun için profesyonel lavabo açma firmalarından yardım almanız şarttır. Aksi halde hem mutfaklarınız da hem de banyo ve tuvaletlerinizde gider borularına zarar vererek tamiri çok daha zor bir hata yapabilmeniz mümkündür. Peki, lavabolar neden tıkanır?

 

Lavabolar Neden Tıkanır?

 

Aslında lavaboların tıkanmasının nedeni genellikle yanlış yapılan uygulamalar olmaktadır. Örneğin, bir mutfak lavabosu bir çöp poşeti gibi kullanılırsa tıkanma kaçınılmaz olacaktır. Başka bir örnek verecek olursak, üzeri topraklı bir patatesi lavaboda iyice yıkadıktan sonra bu topraklar gidere geçiş yapar. Ancak giderin dirsek kısmında birikerek taşlamış bir yapı oluşturabilirler. Aynı şekilde su tarafından götürülmesi mümkün olmayan, büyük boyutlardaki sebze ve meyve artıkları, yemek artıklar gibi atıklar da lavaboların tıkanmasının en önemli sebebidir. Lavabolar kireçli sular sebebi ile de tıkanmaktadır. Kireç boru yüzeyinde tortulara neden olarak boru çapını daraltır. Bu durumda, sık sık tıkanma problemi yaşayabiliyor olmanız mümkündür. Bunun yanı sıra sadece mutfak lavabolarında değil banyo ve tuvalet lavabolarında da bu tip problemler ile karşılaşabilir. Saçların ve kılların gidere atılması bu problemin başlıca sebebidir. Bunun için öncelikle lavabolarınızı doğru kullanmanız gerekmektedir. Çorlu Lavabo Tıkanıklığı açma işlemi için kendi başınıza deneyeceğiniz birkaç yöntem bulunur. Ancak bu yöntemler ile bu zorlu probleme karşı koyamamışsanız eğer tesisat firmamızdan yardım alabilirsiniz. Ev tesisatının her türlü alanında uzman ekiplerimiz ile birlikte teknolojik sistemleri kullanarak, tüm tesisat problemlerinizi evinize zarar vermeden evinizi kirletmeden gidermekteyiz. Lavabo açma işlemini ise robot ile yapmaktayız.

Çerkezköy Su tesisatçısı
Çerkezköy Su tesisatçısı, Çerkezköy Su tesisatı, Çerkezköy Su tesisat tamiri, Çerkezköy Su tesisat tamircisi, Çerkezköy Su tesisat ustası

Lavabo-tikanikligi-acma

 

Robotla Lavabo Açma Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

 

Robotla lavabo açmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise lavabo evyesinde ya da pimaş boruda herhangi bir zarar oluşturmadan açma işleminin gerçekleştirilmesidir. Klasik yöntemlerde, borunun sökülmesi borunun tamamen çıkartılması ve yıkanması gibi teknikler kullanılırken, evyelere zarar verme gibi durumlar ortaya çıkmada idi. Hatta giderlerin yeniden oluşturulması sırasında, su kaçağı yapabilecek şekilde gider bağlama, gider borusunu açma işlemleri ya da sökme işlemleri sırasında kırılması, parçalanması, borunun henüz kirli iken etrafa birçok pisliğin saçılmasına neden olmakta idi. Firma olarak kullandığımız teknoloji bu problemi ortadan kaldırdık. Ereğli tesisatı tercih etmeniz durumunda, evinizde en ufak bir kirlenme ve gürültü olmadan işiniz yaklaşık bir saat içerisinde bitecek. Lavabo açıcı robot bu tür konularda her türlü zorluğu alt edebilecek bir sistem olduğundan evinize herhangi bir zarar gelme konusunda endişelenmenize gerek bulunmamakta. Peki, robotla lavabo nasıl açılır?

 

Pimaş Görüntüleme ve Tıkanıklık Tespiti Ne İşe Yarar?

 

Bunun için önce pimaş görüntüleme yapılır. Bu işlemin bir diğer ismi, kameralı boru içi görüntülemedir. Oldukça pratik bir uygulama olan bu görüntüleme işleminde, kamera gider borusunun içine gönderilir. Burada ayrıntılı bir tarama yapılır. Ekrandan görüldüğü kadarıyla tıkanıklığın yeri tespit edilir ve görüntü alınır. Pimaş görüntülemenin en önemli avantajı, tıkanıklık olan bölgenin haricinde, ileride bu problem ile karşılaşmanıza neden olacak, tıkanıklık yapabilecek noktaların ve daralmaların da belirlenmesidir. Bu şekilde etkili bir temizlik gerçekleştirilir ve senelerde bir daha bu problem ile karşılaşmanız engellenir. Biz de firma olarak lavabolarınız ve giderlerinizi profesyonel teknikler ile açma hizmeti vererek, evlerinizde gider tıkanmasından kaynaklanan kötü kokular ve kirli su sızıntılarını tespit edip çözüyoruz. Pimaş görüntüleme aynı zamanda gider borularındaki kırık ve çatlakları ve borular arasındaki aralanmaları görmemizi sağlıyor. Bu sebeple eğer tesisata bir müdahale yapılması gerekiyorsa gider tesisatı onarımı yapmamız söz konusu olabiliyor. Kimi zamanlar bazı su tesisatçılarının yanlış tesisat döşemelerinden kaynaklanan sorunları tespit ederek bunları da kolay bir şekilde kırmadan dökmeden çözebilmemiz mümkün olabiliyor.

 

Lavabo-tikaniklik-acma

 

Robotla Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

 

Boru içi tıkanıklık tespitinin yapılmasından sonra ise müdahale işlemimiz başlıyor. Öncelikle robot işleme hazırlanıyor. Lavabonuzu tıkamış olan madde ya da cisim her ne ise buna uygun bir uç, esnek telin ucuna geçiliyor. Tel olarak bahsetmiş olduğumuz uzun çubuk, lavabo açıcı olarak kullanılan sustalara benzemekle birlikte, elektrik ile çalışan bir robot ve kırmaya yarayan bir uç ile kullanıldığında tıkanıklık için çok daha tehlikeli bir hale geliyor.  Gider açma robotu bu şekilde hazırlandıktan sonra tespit edilen nokta açılıyor. Tüm gider açıldıktan sonra bir yıkama işlemi gerçekleştiriliyor. Bu aşamadan sonra da tekrar pimaş görüntüsü alma yapılarak size gösteriliyor. Böylelikle bizden alacağınız hizmet sayesinde giderinizin tamamen açıldığı da size ispatlanmış oluyor. Firmamız müşterileri ile arasında olan güven ilişkisine üst düzey bir önem gösterdiğinden memnun kalmadığınız bir hizmet sunmamız mümkün değildir. Memnuniyetsizliğiniz bir şekilde giderildikten sonra işlem tamamlanır ve giderleriniz konusunda uzun yıllar boyunca rahat etmeniz sağlanır. Aynı işlemler bizzat banyo ve tuvalet lavabolarınızda ve diğer atık su giderlerine de uygulanabilmektedir.

 

Diğer Lavabo Açma Tekniklerimiz Nelerdir?

 

Firmamız robot teknolojisinin yanında daha farklı teknikleri kullanarak da boru açma işlemi yapabilmektedir. Bu teknikler arasında, pompa tekniği,  jetler ile basınçlı su verme tekniği de yer almaktadır. Ancak bu işlemler her zaman kendi başına yeterli olmayacak ve bazen problemi daha da karmaşık bir hale getirebilecektir. Bu yüzden de daha profesyonel ve kesin çözüm sunan yöntem tercih edilmektedir. Çorlu Lavabo Tıkanıklığı açma fiyatlarımız hesaplanırken, pimaş görüntüleme ücretlere dahil edilmemektedir. Pimaş görüntüleme hizmetimiz bu onarım işlemi için ücretsiz olarak yapılmaktadır.

 

Eğer sizler de işin içinden çıkamadığınızı düşünüyorsanız bir telefon ile bizlere ulaşarak teknolojimizden ve çalışanlarımızın tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

 

 

 ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?