Havuz izolasyon kaçağı bulma, Havuz izolasyon kaçağı bulma Tekirdağ, Havuz izolasyon kaçağı bulma Çorlu, Havuz izolasyon kaçağı bulma Silivri, Havuz izolasyon kaçağı bulma Edirne

 Havuz İzolasyon Kaçağı Bulma

 Havuz İzolasyon Kaçağı Bulma

Havuz izolasyon kaçağı bulma Havuzları daha uzun ömürlü kullanabilmek ve kaçak problemlerini ortadan kaldırabilmek için  etkili çözümler sunan Ereğli Tesisat kalitesinden ödün vermeden hizmet sunmaya devam etmektedir. Havuzlarda oluşan havuz izolasyon kaçağı nedeniyle havuzlar mikrop ve bakteri oluşumuna müsait hale gelmektedir. Havuzların izolasyonlarının kalitesiz malzemelerden yapılmış olması nedeniyle zamanla su sızıntı sorunları ortaya çıkabilmektedir. Havuzlarda meydana gelen su kaçağı zaman geçtikçe büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Havuzlarda oluşan havuz izolasyon kaçağını ortadan kaldırabilmek için profesyonel firmalardan destek almak çok önemlidir. Havuz izolasyon kaçağı ile ilgili firmamızdan destek alabilir ve havuzunuzu sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için havuzunuzda meydana gelen izolasyon kaçaklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Turan Usta haftanın 7 günü senenin 365 günü arıza ve sorunlarınızda arayabilirsiniz. Numaram +90 535 298 12 74

 

Havuzda İzolasyon Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

 

Havuzda meydana gelen su kaçaklarının izolasyon nedeniyle mi yoksa buharlaşmadan meydana geldiğini anlamak için basit bir test yapılmaktadır.  Havuzlar özellikle yaz sıcaklarında büyük oranda su kaybetmektedir. Kova testi ile havuzlarda yaşanan su kaçağının buharlaşma nedeniyle mi ortaya çıktığı ya da herhangi bir izolasyon kaçağı nedeniyle mi ortaya çıktığı rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Havuzlarda günlük 0,5 cm su eksilmesi buharlaşma nedeniyle oluşmuş bir su kaybıdır ve normal karşılanmaktadır. Ancak 1 cm civarında gerçekleşen su kayıpları su kaçağı veya buharlaşmadan kaynaklanabileceği için işinde profesyonel firmalardan destek alarak havuzdaki su kayıplarının nedenleri araştırmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.  1 cm ve daha fazla bir su kaçağı bulunması halinde havuzda havuz izolasyon kaçağı bulunduğu anlama gelmektedir. Havuzun buharlaşması nem, güneş ışığı şiddeti, bölgesel barometrik basınç, rüzgar ve havuz aktivitelerinin yoğunluğuna göre değişiklikler gösterebilmektedir.

 

Havuz İzolasyon Kaçağını Tespit Etmek İçin Kova Testi Nasıl Yapılmaktadır?

 

Havuz-yalıtım-kacagi-bulma

 

Havuzlarda oluşan izolasyon kaçağını tespit edebilmenin mevcut yolları bulunmaktadır. Kova testi sayesinde havuzlarda oluşan su kaçaklarının nedenleri tespit edilebilmektedir. Firmamız havuzlarınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için havuzda oluşan su kaçağı nedenlerini araştırarak çeşitli önlemler almaktadır. Kova testi yapılırken bazı aşamalar takip edilmelidir: Turan Usta haftanın 7 günü senenin 365 günü arıza ve sorunlarınızda arayabilirsiniz. Numaram +90 535 298 12 74

 

Havuzda kova testi uygulaması yaparken havuzun su seviyesi normal standartlara getirilmelidir.

Plastik su kovası 10 cm kalana kadar su ile doldurulmalıdır.

Kovayı havuz içerisinde sabit tutmak gerekmektedir. Kovayı havuz içerisinde sabit tutabilmek için havuz içi basamaklarından faydalanabilirsiniz. Bir veya ikinci basamağa yerleştirilen kova su seviyesinin 15 veya 30 cm üzerinde kalacak bir şekilde havuz içine oturtulmalıdır. Kova ağzına kadar havuz suyuna batmaması gerekmektedir.

Kova içerisindeki su miktarı sudan etkilenmeyen kalem kullanılarak işaretlenmelidir. Kovayı içeriden ve dışarıdan işaretlerken havuz pompasının durdurulması gerekmektedir. İşaretleme bittikten sonra havuz pompası açılmalıdır. Kova testi yapılırken otomatik su tamamlama musluğu bulunuyorsa kapatılması gerekmektedir.

Taşımalı havuzlarda ise denge deposu kova testi bitinceye kadar kapalı olarak kalmalıdır.

24 saat bekledikten sonra kovanın içerisindeki yeni su seviyeleri işaretlenmeli ve eski su seviyeleriyle karşılaştırılmalıdır. Eğer kova dışında işaretlenen eski ve yeni değerler kova içindeki seviye farkından fazlalık gösteriyorsa havuzda buharlaşmanın yanı sıra havuz izolasyon kaçağının bulunduğu anlamını da taşımaktadır.

Kova Testinin Püf Noktaları Nelerdir?

 

Kova testi uygulanırken yağmur yağması söz konusu ise testin tekrar yenilenmesi gerekmektedir. Kova testinin yapılış süresi 24 saati geçmemelidir. Aksi halde test sonucunun doğru çıkması mümkün değildir.  Kova testi uygulanırken buharlaşma nedeniyle oluşan su kaybı hem kovada hem de havuzda aynı seviyelerde gerçekleşmesi gerekmektedir. Kovada gerçekleşen su kaybı 1 cm ise aynı süre içerisinde havuzda gerçekleşen su kaybının 1 cm olması gerekmektedir.

 

Havuz izolasyon Kaçağı Hangi Sebeplerden Kaynaklanmaktadır?

 

Havuz izolasyon kaçağı nedeniyle havuzun su miktarında sürekli azalmalar meydana gelebilmektedir. Havuz izolasyon kaçağının oluşma nedenleri;

 

Havuz gövdesinden veya havuz zemini ile duvarların birleştiği köşelerden

Tesisat borularından

Skimmerler, lambalar, besi ağızları veya dip emiş kenarları ile lamba kasalarındaki su çıkışlarından kaynaklanabilmektedir.

Havuzlardaki Su İzolasyon Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılmaktadır?

 

Havuzlarda oluşan su kaçağını gidermek için kırıp dökmeye gerek kalmadan havuzlardaki izolasyon kaçaklarının kimyasal maddeler yardımıyla ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Ereğli tesisat olarak evinize gelerek havuzda oluşan su kaçaklarının hangi sebeplerden kaynaklandığının tespit yapılmaktadır. Yapılan testler sonucunda havuzdaki su kaybının buharlaşmadan değil de izolasyon kaçağından meydana geldiğinin tespiti halinde hemen tadilat işlemlerine başlanmaktadır. Firmamız kırıp dökmeden ve havuzunuza zarar vermeden havuz izolasyon kaçağını tamir edebilmektedir. Tamirat işlemleri başlarken öncelikle havuzun içerisindeki suyun tahliyesi yapılmaktadır. Ardından boşatılan havuzun dibine çöken birikintilerden arındırılması yapılır. Ardından son derece etkin olan kimyasal maddeler kullanılarak izolasyon açıklıkları kapatılır. Kullanılan kimyasal maddeler kaçak olan zemine dökülür ve fırça yardımı ile yüzeye ve derz alanlarına yedirilir. Bu işlemin iki defa uygulanması yeterlidir. İnsan sağlığına hiçbir zararı bulunamayan bu kimyasal madde yardımıyla havuzlarda oluşan su izolasyon kaçağı kırma dökme işlemleri yapılmadan sonuçlandırılabilmektedir. Havuzlarda izolasyon malzemesinin sağlam olmaması halinde oluşan kaçaklar nedeniyle havuzların kırılıp dökülmesi büyük maliyetler ortaya çıkarmaktadır. Ancak kimyasal maddeler kullanan firmamız büyük maliyetleri ortadan kaldırarak kolayca kaçakların giderilmesini sağlamaktadır.

 

Havuzlardaki Su İzolasyon Kaçağının Zararları Nelerdir?

 

Havuzlarda oluşan su izolasyon kaçağına zamanında önlem alınmaması halinde havuzlarda mikrop ve bakteriler yaşamaya başlayacaktır. Bu durumda herkesin çok sevdiği havuzlar oldukça tehlikeli bir hale kavuşacak ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olacaktır.  Uzun zamandan beri havuzunuzda izolasyon kaçağı bulunuyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız Ereğli Tesisat’ın havuz izolasyon kaçağı tespiti ve havuz izolasyon kaçağı tamiratı hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Havuzlardaki su izolasyon kaçaklarına son veren firmamız sayesinde kaliteli bir hizmet satın alabilirsiniz.

Havuz izolasyon kaçağı bulma, Havuz izolasyon kaçağı bulma Tekirdağ, Havuz izolasyon kaçağı bulma Çorlu, Havuz izolasyon kaçağı bulma Silivri, Havuz izolasyon kaçağı bulma Edirne

ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?