Tıkalı Boru Açma Yöntemleri

 Tıkalı Boru Açma Yöntemleri

 Tıkalı Boru Açma Yöntemleri

Tıkalı boru açma yöntemleri evlerinizdeki giderler, onları yanlış kullanmanız sonucunda tıkanabilir. Giderlerde bulunana S noktası yani dirsek noktası, çoğu zaman giderlere atılan çocuk bezi vb. cisimlerin kolayca geçemeyeceği noktalar olduğundan böyle bir durumda giderinizin tıkanması normaldir. Bu durumda yapabileceğiniz birkaç basit işlem vardır. Ancak bu işlemler bir işe yaramamış ise hemen profesyonel bir firmadan yardım almalısınız. Tıkalı boru açma işlemi, birçok gider tesisatı noktasına uygulanabilir. Özellikle tuvalet giderleri,  banyo giderleri, klozet giderleri ve mutfak giderleri tıkanmaya çok müsaittir. Bunun sebebi ise kişilerin yanlış kullanımına açık olmalarıdır. Aslında birçok kişi bilinçsiz kullanımdan dolayı mutfak banyo ve tuvalet giderini tıkamaktadır.

Profesyonel Boru Açma Sorununuzu Kökten Çözer

 

Ancak hangi sebeple olursa olsun profesyonel bir hizmeti tercih etmeniz durumunda sorununuz kökünden çözülecektir.  Tıkanma problemi yaşanabilecek olan diğer gideler ise çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi giderleridir. Bu tip giderler için profesyonel destek almak gerekmektedir. Firma olarak memnun kalmayacağınız hiçbir uygulamayı giderlerin onarım ve temizliği sırasında gerçekleştirmemekle birlikte, gider açma ücretleri olarak oldukça makul fiyatlar sunmaktayız.

 

Giderlerdeki Tıkanma Problemlerine Hemen Müdahale Edilmeli

 Tıkalı Boru Açma Yöntemleri
Tıkalı Boru Açma Yöntemleri

Giderlerdeki tıkanmış boruların açılması için kullanılabilecek birkaç teknik bulunuyor. Aslında bu teknikleri, herkes az çok biliyor. Giderleri sık sık tıkanan kişilerin ise bu konularda birçok bilgi ve tecrübe edinmiş olabileceğini tahmin ediyoruz. Ancak şunu bilmelisiniz ki sürekli problem yaşatan gider ve borularda geçici olarak açılma olsa bile bu durum sürekli devam edecektir. Uygulayacağınız geçici çözüm yöntemleri bir müddet idare edecek ve bir gün aniden evinizi kirli su basmış halde bulabilmeniz de söz konusu olabilecektir. Bazen bir apartmanda tüm dairelerin giderlerinde sorun vardır ve bu durum komşuluk ilişkilerini dahi bozabilir. Hatta bazı durumlarda sizin giderinizden kaynaklanan problemlerin, komşunuzun evini kirli su ve kanalizasyon atığı basması ile sonlanabilmesi de mümkündür. Bu sebeple de hem bu konuda içinizin rahat olması, hem kötü kokulardan kurtulmak hem de komşularınızı rahatsız etmemek adına sorunlu olduğunu bildiğiniz bir gideriniz varsa kısa süre içerisinde problemi çözdürmeniz tavsiye edilmektedir.

 

Giderlerden Gelen Kötü Kokuları Yok Edebilirsiniz

 

Boru açma işlemi gerçekleştirildikten sonra,  mutfak, lavabo ve banyo giderlerinizi rahatça kullanabilir ve aynı zamanda kötü kokulardan da kurtulabilirsiniz. Evlerde kanalizasyon ve rutubet kokularının büyük bir çoğunluğu giderlerden gelmektedir. Bu noktada giderlerden su sızması konusu hakkında uyarmamız gerekmektedir. Tıkanmış ya da tıkanmak üzere olan bir giderin, sizin uyguladığınız işlemler ya da tesisatın kalitesiz malzeme kullanılarak döşenmiş olması durumunda, boruların ek kısımlarının birbirinden ayrılması ya da boruların çatlaması ve kırılması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumda, duvarlarda hoş olmayan kirli su sızıntılarının bıraktığı izler ve nemler yoğunlaşabilmektedir. Bu durum hijyenik açıdan ve görüntü açısından son derece rahatsızlık vericidir. Bu sebeple durum bu noktaya gelmeden, pimaş açma işlemi için bize başvurmanızı tavsiye etmekteyiz. Peki, pimaş açma nasıl yapılır?

 

Modern Teknikler İle Tıkalı Boru Açma

 

Firmamız pimaş açma için tesisat firmalarının kullanmış olduğu teknikler arasında en modern ve en kullanışlı olan tekniği tercih etmektedir. Kullanmış olduğumuz teknikte,  tıkanmış boruların açılması için fayansların, giderlerin, duvarların kırılması gibi çok eskide kalmış olan uygulamalar bulunmamaktadır. Yapmış olduğumuz işlemi ilk basamağı giderden görüntü almaktır. Bunun için pimaş görüntüleme cihazı kullanılır. Bu cihaz, ucunda oldukça bir görüntüleme cihazı bulunana hortum şeklindeki bir cihazdır. Gidere gönderilen hortum tıkanmanın neden olduğu nerede olduğu hakkında fikir sahibi olmamızı sağlayacaktır. Bu şekilde teknik anlamda daha başarılı bir sonuç elde etmemiz söz konusu olmaktadır. Giderdeki tıkanma problemini görmeden ve yerini bilmeden uygulanacak işlem ile tüm bunları bilerek uygulanacak işlemler aynı değildir. Bu şekilde daha sağlıklı bir şekilde robotla gider temizliği yapılmaktadır.

 

Pimaş Görüntüleme İşleminin Diğer Avantajları Nelerdir?

Pimaş görüntülemenin bir diğer avantajı ise ilerine başınıza problem açabilecek olan sorunların önceden görülüp giderilmesini sağlayabiliyor olmasıdır. Bu hizmeti bir kere tercih ettiğinizde giderinizdeki tüm sorunları görmeniz mümkün olur. Varsa diğer problemler de aynı işlem sırasında çözülür. Örnek vermek gerekirse giderlerdeki dirseklerin yanlış meyile sahip olması ya da giderlerde tıkanmaya müsait tortu birikimleri gibi konular pimaş görüntüleme ile görülebilmektedir. Elbette ki tesisatın hasarlanmış olan bölgeleri de görülür. Ancak tesisatın döşenmesinden kaynaklanan ya da malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanan hasarlar ancak giderlerin açılması ile giderilebilir. Bu noktada kırma işlemi yapmak gerekecektir. Ancak gider tıkanma problemi için sadece görüntüleme ve robot yeterli olacaktır.

 

Pimaş Görüntüleme İçin Ücret Alınır mı?

 

Tıkalı boru açma sırasında boru içi görüntüleme yapmak bizim işimizi kolaylaştıran bir işlemdir.  Bu yüzden de bunun için sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Bu işlem aynı zamanda hem kullanılan cihaz bakımından hem de tekniğin uygulanması bakımından yüksek maliyet oluşturmamaktadır. Pimaş açma ücretlerimiz, oldukça uygun fiyatlar ile gerçekleştirilmektedir.  Bütçeyi zorlamayacak şekilde, her bütçeden kişinin bu teknolojiden faydalanarak sürekli sıkıntı yaratan bu durumdan kurtulmasını sağlayabilmemiz mümkündür.

 

Gider Temizleme Cihazı İle Boru Açma

 

Tıkanmış boruyu açma aşamasında robot kullanılır. Bir matkaba benzetebileceğimiz, ancak matkaba göre çok daha esnek bir şekilde çalışabilen, gider borularının her noktasına ulaşabilen bu makine aynı zamanda pimaş boruya zarar verme özelliğine de sahip değildir. Elbette çalışanın gider temizleme cihazını nasıl kullandığı ve bu konuda yeterince tecrübeye sahip olup olmadığı da önemli olmaktadır. Eğer sizler de işin içinden çıkamadığınızı düşünüyorsanız, Ereğli Tesisat ile iletişime geçerek giderlerinizde bulunan tüm sorunları tek bir seferde uygun ücretler karşılığında çözüme ulaştırabilirsiniz.

 

 

 ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?