Sıhhi Tesisat Yenileme Ve Onarım

Bodrum Su Kaçağı Bulma

Bodrum Su Kaçağı Bulma

Bodrum su kaçağı bulma su kaçakları hayatımızı sekteye uğratan sıkıntılardan birisidir. Suyun kullanıldığı hemen her yerde su kaçağı olabilme ihtimali vardır. Su kaçakları genellikle eskimiş tesisata sahip olan binalarda ya da yapılarda olabilmektedir. Ama bu demek değildir ki yeni binalarda su kaçağı olmaz. Su kaçağı bazı sebeplerden dolayı olabilmektedir. Su kaçakları hemen müdahale edilmesi gereken sorunlardır. Eğer su kaçaklarının onarımı gerçekleşmez ise bir süre sonra çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Su kaçaklarıyla tesisat işlerini yapan firmalar ilgilenmektedir. Firmamız Ereğli Tesisat sizlere tesisat ile ilgili her konuda olduğu gibi su kaçakları konusunda da kusursuz hizmet vermektedir. Firmamız ile her türlü tesisat ve onarım işleri ile ilgili iletişime geçerek size de kaliteli ve makul fiyatlı hizmet sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Su Tesisatçısı
Su Tesisatçısı

Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

 

Bodrum-su-kacagi-bulma

 

Su kaçaklarının ne kadar zorlayıcı sorunlar olduğundan bahsettik. Su kaçaklarının bulması ise günümüzde çok kolaylaşmıştır. Su kaçak bulma işlemleri artık özel teknolojilere sahip cihazlar ile yapılabilmektedir. Bu cihazlar sayesinde duvarınızı ya da zemininizi çok fazla kırmadan ve dökmeden su kaçağınızı bulabiliyoruz. Firmamızın kullandığı birçok teknolojik cihaz su kaçağını uygun şekilde bulmaktadır. Bulunan kaçak ise kolaylıkla ve kısa sürede onarılabilmektedir. Sizler de su kaçaklarınızın olduğunu düşünüyorsanız hemen bizler ile iletişime geçerek bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Su kaçaklarını bulmak için kullanılan birçok teknolojik cihaz olduğundan bahsetmiştik. Şimdi bu cihazların neler olduğuna bir göz atalım. Su kaçağı bulma cihazlarının başında akustik dinleme cihazı bulunmaktadır. Bu cihaz duvar içerisindeki tesisatın sesini dinleyerek su kaçağının hangi noktada olduğunu bulmaya yardımcı olmaktadır. Bu cihaz ile çalışmaya başlamadan önce uygun ve sessiz bir ortamın sağlanması gerekmektedir. Akustik dinleme cihazı kullanılarak bulunan su kaçaklarının doğruluk payı çok yüksektir. Bundan dolayı onarım sırasında yapılacak olan az da olsa kırma işlemi en doğru ve az bir alanda yapılacaktır.

 

Görüntülü Kaçak Bulma Cihazı

 

Su kaçaklarını akustik dinleme cihazı kullanılarak bulmanın dışında görüntüleme işlemi yapan cihaz ile de bulabiliyoruz. Bahsettiğimiz bu görüntüleme cihazı duvarınızın içerisini sanki röntgenini çekermiş gibi görüntüleyerek hasarlı olan tesisatınızı yani pimaş borunuzu kolaylıkla buluyor. Yine bu cihaz sayesinde bulunan sorunlu tesisatınız çok az bir şekilde zemin kırılması yapılarak anında onarılabiliyor. Su kaçağı tespiti kullanılan bu cihazlar ile artık çok daha kolay. Geçmiş zamanlarda su kaçağı bulmak için su kaçağının olduğu düşünülen yereler büyük alanlar olacak şekilde kırılarak bulunuyorlardı. Bu kırma işlemi sırasında eğer şanslı iseniz kırmanın başında su kaçağı tespit ediliyordu. Ama eğer şans sizden yana değilse tüm zemininiz bile kırılabiliyordu. Bu da su kaçağı onarımı sonrası ciddi bir temizlik sorunu yaratıyordu. Ayrıca tamamen bozulan zemininizin de yeniden baştan aşağı yapılması cabası. Tüm bunların ardından yeniden temizlik işlemleri de unutulmamalı. Sonuç olarak geçmiş zamanlarda su kaçaklarını bulmak çok zorlu işlemlerdi ve sonrasında ise hem zemin tamiratı hem temizlik hem de yorgunluk da yanımıza kar kalıyordu. Firmamız tüm bu sorunlardan sizi kurtarıyor. Su kaçağı bulma konusunda hemen bizim ile iletişime geçin ve size kaliteli hizmet vermemizi talep edin.

 

Bodrum Kattaki Su Kaçakları

 

Bodrum katlarda oluşan su kaçakları çok daha fazladır. Bunun nedeni bodrum katta binanın tüm tesisatı bulunmaktadır. Bodrum kattaki su kaçakları kolaylıkla anlaşılmayabilmektedir. Bunun nedeni o kısmın faal olarak kullanılmamasıdır. Kullanılmayan bölümlerde olan su kaçakları kendini kısa sürede göstermeyebilir. Su kaçağının olduğunu nemden, terlemeden ve aşırı derecede küf kokusundan anlayabilirsiniz. Bodrum katta olan kaçaklar bu belirtilerden önce kolay kolay anlaşılamamaktadır.  Sizlere yukarıda bahsettiğimiz her işlem bodrum su kaçağı için de uygulanabilinmektedir. Ereğli Tesisat sizlere gerekli olan tüm teknik imkanları ile yardımcı olmaya hazırdır. Su kaçakları konusunda ortalama 2 saat kadar bir sürede çözüm ulaştıran firmamız kullandığı tüm teknik ekipmanlar ve teknolojik cihazlar ile sizlere hizmet vermektedir. Su kaçaklarının bazı nedenleri bulunmaktadır. Eskimiş tesisattan dolayı su kaçakları olabileceği gibi tıkanıklık sebebiyle de su kaçakları oluşabilinmektedir.

 

Tıkanık Lavabo Sıkıntısı

 

Evlerimizde geçirdiğimiz zamanı en kaliteli şekilde geçirmek isteriz. Gerek duş sırasında gerek ise lavaboda yaptığımız işlemler sırasında kullandığımız suyun akıp gitmesi normal bir durumdur. Lakin bazı durumlarda lavabolar tıkanabilmektedir. Bunun nedeni bizim kullanım şeklimizdir. Mutfak lavabosunda oluşan tıkanıklıklar genellikle lavaboya dökülen yemek artıklarından kaynaklanmaktadır. Banyo lavabosunda oluşan tıkanıklar ise genellikle vücudumuzdan düşen deri parçaları, saç kılları ve tıraş olunması sırasında lavaboya atılan kıllar dolayısı ile oluşmaktadır. Duş sırasında duş giderinde oluşan boru tıkanıklıkları da yine vücudumuzdan düşen parçalar ve saç telleri gibi vücut kıllarımızdan kaynaklanmaktadır. İnternette arama motorlarında genellikle tıkanık lavabo nasıl açılır gibi sorular çok daha fazla aranılmaktadır. Tıkanan lavaboların ve boruların belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde çok büyük sıkıntılar baş gösterebilmektedir. Duş aldığınız sırada suyun giderden gitmemesi sizin de canınızı sıkıyor değil mi? İşte bu sorun bir süre sonra pimaş boruların içerisine yapışmalar nedeni ile olmaktadır. Eğer tıkanıklığı olan bir boru evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemler ile açılmaz ise su kaçaklarına kadar giden büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Firmamızda lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinin de bulunduğunu söylemek isteriz. Eğer herhangi bir durumdan dolayı sizler de lavabo tıkanıklığı ve su kaçaklarıyla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız. Firmamıza ulaşarak bu sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Verdiğimiz kaliteli hizmeti en makul fiyatlar ile vermek çalışma prensiplerimizdendir. İçinden çıkamadığınız tesisat sorunlarınız bulunuyor ve kesin çözümler arıyorsanız firmamıza ulaşınız. Ereğli Tesisat olarak her türlü tesisat sorunlarınızı çözmeye hazırız.

 ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?