Su Tesisatçısı

 Su Sızıntı Tespiti Nasıl Yapılır ?

 Su Sızıntı Tespiti Nasıl Yapılır

Su sızıntı tespiti nasıl yapılır su sızıntı tespiti hem cihazlı sistemler ile yapılan hem de cihaz sistemleri kullanılmadan yapılan bir tesisat çalışmasıdır. Fakat bu farklı çalışma teknikleri birbirinden farklı kalitede işlemler oluşturduğu gibi aynı zamanda birbirinden farklı fiyat farkları ve garanti de oluşturmaktadır. Su sızıntı tespiti işlemlerinin bu şekilde farklı olmasının temel nedeni ise tesisat firmalarının teknolojik alt yapılarından kaynaklanmaktadır. Firmaları uygulayacağı çalışma yöntemlerine geçmeden önce su sızıntısı problemlerinin oluşumlarına ve etkilerine bakmak daha doğru olacaktır.

 

Su sızıntıları eskimiş tesisat sistemlerinde meydana geleceği gibi yeni tesisat sistemlerinde de oluşabilmektedir. Eskimenin vermiş olduğu yıpranma ve su borularının kalitesini kaybetme durumlarından borularda belli bölgeler yıpranır ve bir süre sonra da borulardan su sızıntısı meydana gelir. Yeni tesisat sistemlerinde ise basınçlı sulardan ve boruların yanlış eğimlerde döşenmesinden dolayı su kaçağı sorunları meydana gelebilir.

Su Kaçağı, Sızıntısı, Kaçak Tespiti, Tesisat Kaçağı, Kaçak Tespit Cihazı, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti
Su kaçağı tespiti, Su Kaçağı, Sızıntısı, Kaçak Tespiti, Tesisat Kaçağı, Kaçak Tespit Cihazı, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

 

su-sizinti-tespiti-nasil-yapilir

 

Su sızıntısı sorunlarında öncelikle zararlar maddi zararlar olmaktadır. Çünkü su sızıntı problemlerinde kullanılmayan suların bedelleri de faturalara yansımakta ve fatura tutarlarında artış olmasına neden olmaktadır. Gereken zamanda ve gereken işlem kalitesinde eğer su kaçağı tespiti işlemleri yapılmazsa bir süre sonra sular duvarların içinde birikecek ve duvar yüzeylerine çıkacaktır. Duvarların yüzeylerinde nemlenme ve su damlaması halini alacak olan bu sular aynı zamanda duvar yapısının bozulmasına ve duvarda küflenme ile rutubet oluşumuna neden olacaktır.

 

Su sızıntıları tesisat sistemlerinde kaçak olan dairelerde görüleceği gibi aynı zamanda alt kat dairelerde de görülebilmektedir. Özellikle de alt kat dairenin banyo ve mutfak tavanlarında oluşacak olan su damlamaları alt kat daire için de oldukça sorun oluşturacaktır. Su sızıntı problemlerinin en büyük ve en son zararları ise su baskınlarıdır.

 

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Bulma

 

Su sızıntı tespiti ve tamiratı çalışmalarına bakınca da öncelikle cihaz sistemleri kullanılmadan yapılan işlemlere bakmak gerekir. Su sızıntı tespitlerinde cihaz sistemleri yoksa su borularının geçtiği her duvar noktası kırılacak ve duvarların altında gömülü olan su boruları açığa çıkartılacaktır. Boruların açığa çıkmasından sonra ise borulara tazyikli sular basılarak el yordamı ile su sızıntısı bulma işlemleri uygulanacaktır. Fakat bu işlemlerde tüm su sızıntı bölgeleri tam anlamıyla bulunamayacağı gibi aynı zamanda kırma dökmeden kaynaklı da oldukça sorunlar oluşacaktır. Yaşam alanlarını adeta bir inşaat alanlarına çevirecek olan bu kırma dökme işlemleri tüm yaşamsal düzenleri bozacak ve oldukça sorun yaşatacaktır.

 

Gerekli cihaz sistemleri olmadan yapılacak su kaçağı tespiti işlemlerinde ortaya çıkacak olan kırma döke haftalık süreler oluşturacak ve bu işlemlerden dolayı da günlerce tesisat sistemleri kullanılamayacaktır. Ayrıca bu şekilde yapılacak olan tespit işlemlerinde borulardaki tüm su kaçakları da bulunamayacaktır. Özellikle de boruların yıpranmaya başlayan alanları ve potansiyel su kaçıracak olan bölgeleri tespit edilemeyecektir. Kırma dökme ile yapılacak olan su kaçağı bulma işlemleri oldukça da pahalı olacaktır. Çünkü bu işlemlerde kırılan yerlerin hem malzeme masrafları hem de onarım ücretleri oldukça yüksek olacaktır.

 

En Uygun Fiyatlı Su Kaçağı Tespiti

 

Günümüzde hala bu şekilde çalışma uygulayan tesisat firmaları bulunurken aynı zamanda teknolojik sistemler ile ve son derece profesyonel bir şekilde işlem uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Termal kamerayla su sızıntısı tespiti işlemlerini sunacak olan profesyonel tesisat firmaları kırma dökme olmadan işlemleri uygulayacak ve oldukça da avantajlı bir çalışma şekli sunacaktır. Cihazlar ile yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemlerinde su borularının geçtiği tüm duvarlar tek tek aranacak ve bu aramalar sonucunda da su kaçakları noktasal olarak tespit edilecektir. Ayrıca en ağır hasarlı su kaçağı bölgeleri tespit edileceği gibi aynı zamanda damlama başlayan, sonradan su sızıntısı oluşturacak olan yıpranmış boru bölgeleri de ortaya çıkarılacak ve onarılması sağlanacaktır.

 

Cihazlı sistemler ile yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemleri birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Bu avantajlı işlemlerin ilki kırma dökme olmayacak olmasıdır. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti sunacak olan cihaz sistemleri hem zamansal açıdan hem de maddi açıdan avantajlar da sağlayacaktır. Saatlik çalışma süreleri içerisinde tüm su kaçak bölgeleri tespit edilecek ve bu sürenin azlığı ile kırma dökme olmaması işlem ücretlerini çok aşağılara çekecektir. Kaliteli ve son derece de profesyonel bir şekilde uygulanacak olan su kaçağı tespit işlemlerinde cihaz sistemlerinin orijinal olması ise oldukça önemli bir konuyu oluşturacaktır.

 

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

 

Cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları arasında da kullanılan cihazların kalite farkları bulunmaktadır. Eski model cihazlar veya orijinal olmayan yan sanayi cihaz sistemleri su sızıntılarının bulunmasında gereken işlemleri uygulayamaz ve oldukça da sorunlu bir hizmet ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden de hizmet alınacak olan tesisat firmasının tüm teknolojik alt yapısına bakılmalı ve teknolojik alt yapısı sağlam olan tesisat firmalarının işlemlerinden yararlanılmalıdır.

 

Su kaçağı tespitlerinde ve diğer tesisat arızlarından profesyonel hizmetler veren bu hizmetlerine karşılık da oldukça düşük fiyat garantisi sunan tesisat firması arıyorsanız aradığınız tüm özellikleri sağlayacak olan tek tesisat firması Ereğli Tesisat olacaktır. Uzun yıllardır tesisat sektöründe olan ve son derece de kaliteli hizmetleri ile % 100 müşteri memnuniyeti sağlayan Ereğli Tesisat kullandığı son sistem kameralı görüntüleme sistemleri ve akustik dinleme cihazları sayesinde yapı içerisindeki tüm su kaçaklarını saatlik çalışmalar içinde bulmakta ve avantajlı bir tesisat hizmeti sunmaktadır. Uzman ekipleri ve yüksek kalite standartları ile hizmetlerinde oldukça profesyonel çalışmalar sunan Ereğli Tesisat kırmadan su kaçağı bulma işlemlerinde oldukça uygun fiyat avantajlarını ve uzun yıllar devam edecek olan firma garantisini de sunmaktadır.

 ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?