Su Kaçağı, Sızıntısı, Kaçak Tespiti, Tesisat Kaçağı, Kaçak Tespit Cihazı, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

 Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

 Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal kamera ile Su Kaçağı Tespiti Tekirdağ Sultanköy Su kaçakları tesisat borularında meydana gelen herhangi bir delinmeden ve yıpranmadan kaynaklanmaktadır. Delinen borulardan önce damlama şeklinde kaçan su bir zaman sonra sızıntı halini alarak duvarın içine sızacak ve oldukça da zarar veren bir hasar oluşturacaktır. Su kaçakları hem yapıya hem tesisat sistemlerine hem de yapının içindeki insanlara zarar veren çok boyutlu bir tesisat arızasıdır. Ayrıca binaların su baskınlarına uğramasının temel nedeni de su kaçağı problemleri olmaktadır. Bu tür sorunlar ise sadece termal kamera ile Su Kaçağı Tespiti Tekirdağ Keşan işlemleri sayesinde sonlandırılmaktadır. Turan Usta haftanın 7 günü senenin 365 günü arıza ve sorunlarınızda arayabilirsiniz. Numaram +90 535 298 12 74

 

Su kaçakları damlama şeklinde bir süre yapının duvarlarında birikinti oluşturacaktır. Bu birikintiler ise öncelikle duvarın iç yapısını bozacak ve inşaat malzemelerine zarar verecektir. Sonrasında da duvar yüzeyine çıkarak nemlenme ve duvarda su damlası halini alacaktır. Duvara oldukça zarar verecek olan su rutubet ve küf oluşturacaktır. Bilindiği üzere yapılarda rutubetli ortamların oluşması ise sağlık açısından oldukça büyük problemlere yol açmaktadır. Su kaçakları ayrıca tesisat sistemlerinin bir süre sonra büyük bir hasar ile patlamasına ve yapıların su baskınlarına uğramasına neden olacaktır. Görüldüğü üzere su kaçakları oldukça zor ve çok boyutlu hasarlar veren bir tesisat arızasıdır.

Su Kaçağı, Sızıntısı, Kaçak Tespiti, Tesisat Kaçağı, Kaçak Tespit Cihazı, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti
Su kaçağı tespiti, Su Kaçağı, Sızıntısı, Kaçak Tespiti, Tesisat Kaçağı, Kaçak Tespit Cihazı, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Bulma

 

Su kaçak tespiti ve tamiratı her tesisat firması tarafından farklı şekillerde yapılmaktadır. Bu farklılığı belirleyen temel nokta ise tesisat firmalarının teknolojik alt yapı yetersizlikleri ve cihaz sistemleri kullanılmamasıdır. Yapıdaki Su Kaçağı Tespiti Tekirdağ Malkara işlemlerinde cihaz sistemleri olmadan yapılacak çalışmalarda su borularının geçtiği tüm duvarlar ve fayanslar kırılacaktır. Binalarda yapılacak olan bu kırma dökme işleri zaten başlı başına bir problem oluşturacaktır. Haftalarca sürecek olan bu cihaz olmadan yapılacak olan işlemlerde tüm duvarlar kırıldıktan sonra açığa çıkacak olan su borularına basınçlı sular basılacak ve su kaçıran bölge el yordamı ile bulunmaya çalışılacaktır.

 

Su kaçağı tespitlerinde cihaz sistemleri olmadan yapılacak olan işlemlerde ortaya çıkacak olan kırma dökme olayları zamansal açıdan uzun süreceği gibi aynı zamanda maddi açıdan da oldukça yüksek rakamların oluşmasına neden olacaktır. Çünkü yapılacak olan kırma dökme işlemlerinde öncelikle bu alanların kırılması için bir işçi çalışacak ve bu çalışma işçilik masraflarını oluşturacaktır. Ardından bu alanların tamiratında hem malzeme masrafları hem de bu alanların onarılmasında çalışacak olan işçinin ücretleri su kaçağı tespiti ücretlerini yükseltecektir.

 

Termal Kameraları İle Saatlik Çalışmalarda Su Kaçağı Tespiti Tekirdağ Çorlu

 

Termal-kamera-ile-su-kacagi-tespiti

 

İşyerlerinde ve evlerde hafta bazında sürecek olan cihaz sistemleri olmadan yapılacak su kaçağı tespitlerinde ayrıca ufak bir ayrıntıda kırılacak yerlerin onarılmasında kullanılacak olan fayansların diğer fayanslar ile eşdeğer olmamasıdır. Var olan fayansların aynısının bulunması zor olacağından kırılan yerlere döşenecek olan fayanslar farklı olacak ve bu tür bir durum da evlerin tüm görsel algısını bozacaktır. Bu yüzden de kesinlikle cihazlı su kaçağı tespiti işlemleri oldukça fazla avantaj sağlayacaktır.

Turan Usta haftanın 7 günü senenin 365 günü arıza ve sorunlarınızda arayabilirsiniz. Numaram +90 535 298 12 74

 

Su kaçağında kullanılacak olan cihaz sistemleri ise genellikle akustik dinleme cihazlar ve termal kamera sistemleri olmaktadır. Öncelikle akustik dinleme cihazları ile su borularının geçtiği her duvar noktası dinlenmekte ve dinlenen bu alanlardaki su sızıntı seslerine göre su kaçağı olan bölgeler noktasal olarak tespit edilmektedir. Tespit işlemlerinden sonra ise uygulanacak olan çalışmaları belirlemek ve su borusundaki hasarı görmek için de termal kameralar ile boruların hasarları incelenmektedir. Bu sayede yani görüntüleme işlemleri ile de su kaçağına neden olan temel sorun gün yüzüne çıkartılacak ve bu sorun ortadan kaldırılarak bir daha su kaçağı olma ihtimalinin de önüne geçilmiş olacaktır.

 

Maliyeti En Düşük Su Kaçağı Tespiti Tekirdağ Ergene Hizmeti

 

Profesyonel tesisat firmaları tarafından yapılacak olan termal kamera ile su kaçağı bulma işlemleri sırasında yapının içinde tek bir noktada bile kırma dökme işlemleri yapılamayacaktır ve tespit işlemleri saatlik çalışma süreleri içerisinde sonlandırılacaktır. Cihaz sistemleri ile yapılacak olan işlemlerin kısa sürmesi ve kırma dökme gibi durumların olmaması da işlemlerin ücretlerini en düşük seviyelere çekecektir. Gelişen teknolojik sistemler sayesinde günlerce beklemeden ve hiçbir şekilde zahmet çekmeden tüm işlemler biletecek ve asla yüksek maliyetler de oluşmayacaktır. Özellikle de işletmeler için büyük avantaj sağlayacak olan termal kamera ile su kaçağı tespiti iş yerinin kapatılması bir kenara hizmet devam ederken bile uygulanabilecektir.

 

Termal kameralar ve akustik dinleme cihazları sayesinde yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemlerinde uzun yıllar garanti oluşturacaktır. Çünkü cihazlar oluşmuş olan su kaçak bölgelerini tespit edeceği gibi aynı zamanda sonradan oluşacak olan su kaçağı bölgelerini de belirleyecektir. Borularda oluşan yıpranmalar ve delinmeye yüz tutmuş olan boru alanları tamamen en doğru şekilde sadece termal cihaz sistemleri ile bulunacak ve oldukça da kaliteli bir çalışma uygulanmış olacaktır.

 

Evlerinizde ve iş yerlerinizde bu şekilde belirtileri ortaya çıkan su kaçak problemleri varsa bu sorundan en doğru ve en kaliteli şekilde sizleri kurtaracak olan tek adres ise EreğliTesisat olacaktır. Avrupa kalite standartlarında üretilen orijinal ve lisanslı termal kamera cihazları ve son sistem akustik dinleme cihazları ile hizmet veren Ereğli Tesisat kırma dökme olmadan tüm su kaçaklarını tespit etmekte ve işlemleri en doğru şekilde sunmaktadır.  Ereğli Tesisat tarafından yapılacak olan işlemlerde uzman tesisat ustaları görev almakta ve saatlik çalışma sürelerinde en pratik yolardan en garantili işlemleri oluşturmaktadır. Termal kamera ile kaçak su bulma işlemleri için size en kaliteli işlemleri EreğliTesisat sunacağı gibi aynı zamanda en avantajlı kaçak su tespit ücretlerini de yine EreğliTesisat sunacaktır.

ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?