Bina Kalorifer Tesisat Temizliği

Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği

Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği

Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği kombiler bireysel olarak kontrolü mümkün olan, kendi istediğiniz sıcaklık derecesine göre ayar yapabileceğiniz ve kendiniz kontrol edebileceğiniz sistemlerdir. Kombilerin merkezi sisteme göre daha avantajlı olduğu ve ısı ayarı sebebiyle doğalgaz faturasının daha kolay bir şekilde kontrol edilebileceği düşünülse de özellikle eviniz izolasyonlu değilse bu durum mümkün değildir. Kombili evlerde yüklü faturalar ödeyerek merkezi sistemli binalara göre hiç ısınmamanız olası durumlar arasında yer almaktadır. Ancak kombilerin evleri ısıtmamasının önemli sebepleri arasında, bu cihazların kendilerinde ya da ısınmayı gerçekleştirdikleri tesisatlarındaki problemler olmaktadır. Kombi bakımı ya da kombi tesisatı bakımının düzenli olarak yapılması bu yüzden gereklidir. Özellikle Kombi peteği temizliğinin her iki yılda bir yapılması şarttır.

 

Peteklerin Isınması Nasıl Gerçekleşir?

Tekirdağ

Tekirdağ Petek temizliği

Çerkezköy Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Çerkezköy Kırmadan Su Kaçağı Bulma, Çerkezköy Kırmadan Su Kaçağı, Çerkezköy Kırmadan Su Kaçağı tamiri, Çerkezköy Kırmadan Su Kaçağı onarımı

Kombi petek tıkanması, evlerinize ısınmayı engelleyen en önemli problemlerden bir tanesidir. Peteklerin ısınması temel olarak şu şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle, kombiniz suyu ısıtmakta ve peteklerin içerisine mobil sistem denilen boru sistemleri ile göndermektedir. Sıcak su, borular ve peteklerden oluşan tesisat içerisinde sürekli bir şekilde devir daim eder. Bu şekilde ısınma sağlanmaktadır. Ancak petek tıkanması gibi bir durum söz konusu olduğunda, doğal olarak devir daim işlemi gerçekleşmeyecektir. Bu durumda, bir sonraki peteğin ısınmaması, bazı odaların güzel bir şekilde ısınırken diğer odaların ısınmaması gibi problemler ortaya çıkabilir. Ancak bir evde tüm odaların tam anlamı ile ısınmaması sıcaklık kaybı anlamına gelmektedir. Isınan odanızdaki sıcaklıkta kısa sürede uçup gidecektir.

 

Tekirdağ  Peteklerinizin Tıkandığını Gösteren Problemler Nelerdir?

 

Kombi peteği tıkanıklığı durumunda, peteklerinizin yarısının ısınmaması, kombiye en uzak olan yani en sonda bulunana peteğin hiç ısınmaması, kombinin sık sık arıza vermesi, kombinin filtre sisteminin tıkanması gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Bu durum aynı zamanda kombiniz için de zararlı olacaktır. Kombinin yorulmasını ve zorlanmasına neden olacaktır. Bu yüzden eğer son üç yıl içerisinde bir petek temizliği yaptırmamış iseniz mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için firmamızın şubelerinden ve teknik servislerinden destek alabilmeniz mümkündür. Ereğli tesisat, kombi bakımı, kombi tesisatı bakımı ve temizlenmesi gibi konuların tümünde destekçiniz olmakta ve profesyonel çalışanları ile evlerinizin ve suyunuzun daha iyi ısınması için hizmet vermekte, fatura giderlerinizin ısınmayan bir ev için boşu boşuna artmasını da engellemektedir. Peki, peteklerin tıkanması nasıl gerçekleşmekte ya da petekler neden tıkanmaktadır?

 

Tekirdağ  Kombi Petekleri Neden Tıkanır?

 

Kombi peteği tıkanmasının en önemli nedenleri arasında, oksitlenme yer almaktadır. Bildiğiniz gibi, peteklerin içerisinde dolaşan su içerisinde belli bir miktar oksijen bulunmaktadır. Bu oksijen iç kısmı metal olan peteklerin bu yüzeylerinde oksitlenmeye neden olur. Bunun yanında boruların oksijen geçirgenliği de aynı şekilde suyun çamurlaşmasına neden olmaktadır. Zaten kombi tesisatının bakımı ve temizliği sırasında, yıkama işlemi yapılırken tesisattan yoğun biçimde çamurlu suyun çıkması görülür. Bu durum aslında peteklerinizin içinin pis olduğunu göstermemektedir. Bu durum oldukça doğal bir süreç sonucunda ortaya çıkmaktadır. Tamamen kapalı bir sistem olan kombi tesisatı kendi içerisinde böyle bir oluşuma sebep olmaktadır.

 

Tekirdağ Kombi Peteklerinin Tıkanması Kombinize Zarar Verir mi?

 

Ancak bu konuda bilinmesi gereken en önemli nokta, bu doğal kirlilik ve tıkanıklığın devir daim sırasında kombi filtrenizin de tıkanmasına sebebiyet verebiliyor olmasıdır. Kombi filtresinin tıkanması demek kombinizin devir daim yapmayacağı ve hatta ateşleme işlemini dahi zor yapacağı demektir. Bu durumda kullanmış olduğunu sıcak suyun ısınması dahi zordur. Suyun ısınmasını beklerken bol miktarda su harcamanız ve buna rağmen yeterli bir ısınma olmadan suyu soğuk kullanmanız bile söz konusu olabilecektir. Gördüğünüz gibi, radyatör tıkanması kombinizi ve kombinizin gerçekleştirdiği tüm işlemleri doğrudan etkilemektedir. Tercih etmeniz gereken kombi tesisat tamiri firması, kombilerin çalışma prensipleri konusunda gerekli teknik bilgiye sahip personel ile çalışmalıdır. Aynı zamanda hem firmanın hem de personelin güvenilir olması son derece önemlidir.

 

Tekirdağ Güvenilir Kombi Tesisatı Firması Nasıl Olmalıdır?

 

Bazı kombi tesisatı tamiri gerçekleştiren firmaların evlerinize gelen çalışanları, kombilerinizin çok eski olduğu bu yüzden de doğrudan kombinizin değiştirilmesi gerektiği gibi tavsiyelerini direkt olarak kabullenmemeniz yerinde olacaktır. Kombinin ve kombi tesisatının tüm noksanlıkları gerek yedek parçalar gerek bakım ve temizlik işlemleri ile giderilmesinden sonra sorun halen devam ediyor ise bu durumda kombinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu konuda güvenmediğiniz çalışanlara ve firmalara uyarak kesinlikle kombinizi değiştirmeyiniz.

 

Tekirdağ Kombi Tesisatı Nasıl Yıkanır?

 

Ereğli tesisat, kombi bakımı sırasında kombinin kapak kısmını sökerek gerekli tüm işlemleri, teknik tecrübe ve bilgi sahilinde çalışanları aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Kombi peteği temizliği işlemi ise genellikle tüm tesisatın temizlenmesi şeklinde yapılmaktadır. Tek petek temizliğinden ziyade böyle bir yöntem özellikle daha önce hiç temizlenmemiş olan tesisatlarda yapılmaktadır.  Yakın bir zamanda arıza çıkartabilecek tesisat sistemi tek seferde temizlendiğinde gelecek sefer için masraf etmeniz önlenmektedir. Kombi tesisatı yıkama işlemi makine aracılığıyla yapılmaktadır. Tesisat sisteminin tümü kombine ayrılarak yıkama makinesine bağlanır ve temiz su tüm tesisat içerisinde birkaç tez devir daim ettirilir. Bu şekilde bahsettiğimiz çamurlu suyun, sistemden tamamen atılması sağlanmaktadır. Dolayısıyla tüm tıkanıklıklar giderilmiş olmakta ve kombinize ve tesisatına zarar veren durumlar ortadan kaldırılmaktadır. Bu şekilde evleriniz çok daha güzel bir şekilde ısınacaktır. Ayrıca ayrı ayrı tüm peteklerin yıkanması gibi bir hizmette mümkündür.

 

Tekirdağ Kombi Tesisat Problemlerinde Güvenilir Destek

 

Ereğli tesisat, kombi ve kombi tesisatı sorunlarınızın tümünde sizler için destek hizmet sunma konusunda en profesyonel firmalardan bir tanesidir. Teknik bakımdan donanımlı çalışanlarımızın, desteği ihtiyaç duyduğunuz noktalarda evlerinize gelerek tüm problemlerinizi tek seferde çözmesi mümkündür. Bizden hizmet almak için ise telefonla iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği, Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği yapma, Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği yapan firmalar, Tekirdağ Petek Yıkama ve Temizliği hızlı

 

 ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?