Bina Kalorifer Tesisat Temizliği

Bina Kalorifer Tesisat Temizliği

 Bina Kalorifer Tesisat Temizliği

Bina kalorifer tesisat temizliği kış ayalarının daha düşük yakıt masrafları ile geçmesi ve daha kaliteli ısınma sağlaması için gerekli olan tek çalışma bina kalorifer tesisat temizliği işlemleridir. Kaliteli bir çalışma ile ve cihaz sistemleri ile yapılacak olan kalorifer temizliği uzun süre temizliğini koruyacak ve son derece de avantajlı bir durum oluşturacaktır.

 

Uzun süre temizlenmeyen bina kalorifer sistemleri oldukça fazla kirlenecektir. Çünkü merkezi kalorifer sistemleri bireysel kullanım değil toplu halde kullanım sağlarlar. Bu yüzden de kirlenme oranları hem çok fazla olacaktır hem de çok çabuk olacaktır. Bu kirlenme durumları ise ancak kaliteli ve orijinal temizleme robotları ve kimyasal ilaçları ile yapıldığı zaman uzun süreli koruma sağlayacaktır. Merkezi sistemlerdeki temizlik işlemlerinde kazanlar, tesisat boruları ve hane içindeki radyatör petekleri ayrı ayrı temizlenmeli ve bu sayede de tüm sistem arındırılmış olmalıdır.

Bina Kalorifer Tesisat Temizliği
Bina Kalorifer Tesisat Temizliği

Kimyasal İlaçlarla Kalorifer Tesisat Temizliği

 

bina-kalorifer-tesisat-temizligi

 

Kalorifer tesisatının içinde dolaşan şebeke suyu oldukça kireçli bir sudur. Bu suyun bir de kaynar olması kireç miktarını daha da çok arttırmaktadır. Sistemin içerisinde biriken kireç bir süre sonra kayaç parçası halini alacak ve bu kayaç parçaları da tüm tesisat sistemine yapışarak ısının kaliteli bir şekilde yayılmasını engelleyecektir. Kayaç parçalarına ek olarak uzun süre temizlenmeyen kalorifer tesisatlarında ayrıca balçık ve çamur birikintileri de olacaktır. Bu yabancı maddeler için kaliteli bir şekilde merkezi sistem kalorifer temizliği yapılmadığı sürece hem ısınma kalitesi çok düşük olacaktır hem de yaktı masrafları gün be gün artacaktır.

 

Bina kalorifer temizliğinde öncelikle merkezi sistemin kazanının içi temizlenecektir. Sıcaklığın üretildiği nokta olan kazan en fazla kire maruz kalan alan olacaktır. Bu yüzden de temizlik bu noktadan başlayacaktır. Sonrasında ise tesisat sistemleri ve evlerin içindeki kalorifer petekleri temizlenecektir. Fakat bu temizliklerin yapılmasında kesinlikle profesyonel hizmet kalitesini benimsemiş olan tesisat firmaları tercih edilmelidir. Cihaz sistemleri ve kimyasal temizleme ilaçları olmadan hiçbir şekilde kalorifer tesisatı temizliği yapılamaz ve istenen sonuçlar alınamaz. Bundan dolayı da işlem alacağınız tesisat firmasının tüm teknik alt yapısını ve uzmanlık bilgisini sorgulayınız. Bu sayede de kalitesiz bir hizmete ücret ödememiş olursunuz.

 

Isınma Masraflarını Azaltmanın yolları

 

Kalorifer tesisatı temizliğinde öncelikle kimyasal ilaçlar sistemin içerisine atılacaktır. Tüm sistemi dolaşacak olan bu kimyasal temizleme ilaçları boruların içinde biriken kayaç parçalarını ve balçıkları tutundukları yerlerden sökecek ve temizlik için uygun hale getirecektir. Ardından da kalorifer sistemi temizleme robotları ile sistemin tamamı yıkanacak ve yabancı maddelerden arındırılacaktır. Arındırma işlemi bittikten sonra ise tazyikli sular ile tesisat sisteminin içi temiz su gelene kadar yıkanacaktır. En son işlem olarak ise kalorifer tesisatının içine koruyucu kimyasal ilaçlar atılacak ve bu sayede de temizlik süreleri oldukça uzun zaman sürecek ve yapılan işlemler tam garanti sağlayacaktır.

 

Yapılacak olan kalorifer tesisat temizliği işlemlerinde kullanılacak temizleme robotları ve temizleme kimyasalları da oldukça önemli olmaktadır. Çünkü kalorifer tesisatının temizliğini sağlayacak olan bu ilaçların ve cihazların kalitesidir. Günümüzde orijinal cihazlar ile hizmet veren tesisat firmaları çok azdır. Genellikle eski model, yan sanayi veya orijinal olmayan cihaz sistemleri ile kalorifer petek temizliği yapılmakta ve bu da son derece kısa süren veya hiçbir etki göstermeyen temizlik işlemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

 

Cihazlarla Kalorifer Petekleri Temizleme Ücretleri

 

Kalorifer tesisat temizliği işlemlerinde eğer güvenilir ve kaliteli bir tesisat firması ile çalışıyorsanız temizlik ücretleri için ödeyeceğiniz paraları kesinlikle gider olarak düşünmemelisiniz. Çünkü verilen bu ücretler bir süre sonradan tekrar sizin bütçenize kazandırılmış olacaktır. Hatta daha fazlası geri dönecektir. Kaliteli bir şekilde yapılacak olan kalorifer tesisatı temizliği ve bakımı işlemleri sonrasında oldukça avantajlı ısınma rakamları ortaya çıkacaktır. Son derece kaliteli ve profesyonel şekilde yapılacak olan kalorifer temizliği ortalama olarak 2 veya 3 yıl kendini koruyacak ve bu süre zarfından en yüksek ısınma kalitesi yaşanırken en düşük ısınma maliyeti ortaya çıkacaktır. Bu tasarruf sayesinde de ısınma bedellerindeki düşüşler yıllarca sürecek ve temizlik ücretleri tekrardan bütçenize kazandırılmış olacaktır.

 

Fakat her zaman hatırlatmakta fayda var ki seçilecek olan tesisat firmasına çok dikkat edilmelidir. Kalorifer petek temizliği gerekli ve avantajlı bir işlem olmasından dolayı herkes tarafından yapılan tesisat bakımları olmaktadır. Bu durumu bilen ve bu durumdan yararlanmak isteyen firmalar ise gerekli teçhizat sistemleri ve kaliteli kimyasal ilaçları olmadan bu işlemleri yaptıklarını söylemektedir. Fakat cihaz sistemleri ve kimyasal ilaçları olmayan veya kalitesiz olan tesisat firmalarının yapacağı işlemler garantili olmayacaktır. Birkaç hafta sonra ısınma sorunları tekrar başlayacak ve radyatörlerde soğuk bölgeler oluşacaktır. Bu tür masraflı ve tabiri caizse sahte işlemlere prim verilmemeli ve sadece bu işlemler işin uzmanına bırakılmalıdır.

 

Cihazlarla Kalorifer Temizliği Yapan Tesisat Firması

 

Çalışacağınız tesisat firmasının tamamen orijinal ve lisanslı ürünler ile hizmet vermesi alacağınız hizmetin kalitesini ve profesyonelliğini belirleyecektir. Yıllardır tesisat sektöründe en kaliteli ve en profesyonel işlemleri sunan Ereğli Tesisat kalorifer sistemi temizliği işlemlerinde de en avantajlı çalışmaları uygulayacaktır. Son sistem teknolojik alt yapısı ve kaliteli kimyasal ilaç kullanımı ile sorunsuz bir temizlik sağlayacak olan Ereğli Tesisat aynı zamanda en avantajlı kalorifer temizliği ücretlerini de sunacaktır. Her zaman bir telefon kadar uzağınızda olan Ereğli Tesisat firması kalitesi ve % 100 müşteri memnuniyeti ile en uzun sürecek olan kimyasalla kalorifer temizliği işlemlerini sunacaktır. Ereğli Tesisat tarafından sunulacak olan kalorifer temizliği işlemlerinden sonra uzun yıllar ısınma kaliteleri en yüksek şekilde olurken ısınma giderleri ise en düşük seviyelerde olacaktır.

ACİL ÇAĞRI – 7/24

+90 535 298 12 74

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç
Yardımcı Olalımmı ?
Merhaba
Ben Turan Usta Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?